Nuo Aukštųjų kursų iki Kauno technologijos universiteto

2010 m. sausio 27 d. minint Aukštųjų kursų 90-ąsias įkūrimo metines, atidaryta nauja muziejaus ekspozicija „Nuo Aukštųjų kursų – iki Kauno technologijos universiteto“, kuri supažindina su reikšmingiausiais Kauno technologijos universiteto istorinės raidos etapais ir pasiekimais, čia dirbusiais ir besimokiusiais žmonėmis. Ekspozicija sudaryta iš 2 dalių.

Pirmoje dalyje, esančioje KTU Centrinių rūmų I aukšto fojė, atsispindi universiteto ištakos, raidos etapai ir padalinių istorija, eksponuojami fizikos ir chemijos laboratorijų prietaisai, naudoti mokymo procese dar tarpukaryje ir išsaugoti II pasaulinio karo metu, kai buvo susprogdintas Fizikos-chemijos institutas; Kauno politechnikos instituto mokslininkų prof. Kazimiero Ragulskio ir prof. Ramučio Bansevičiaus sukurti pirmieji pasaulyje pjezoelektriniai robotai ir kiti čia sukurti ir mokymo procese naudoti prietaisai. Universiteto istoriją iliustruoja nuotraukos iš Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo karo ir Genocido aukų muziejų fondų, dokumentai – iš Lietuvos centrinio valstybės, Lietuvos ypatingojo bei KTU archyvų.
Ekspozicijos autorė – KTU muziejaus vedėja Audronė Veilentienė, architektas – Vidmandas Miliūnas, dizaineris – Alfonsas Bendžius.

©KTU virtualus muziejus 2010