Paskaita „Du pasikėsinimai ir jų vykdytojai“

Gegužės 25 d. 18 val. KTU muziejus kviečia į ketvirtąją „Nepatogios Universiteto istorijos“ paskaitų ciklo paskaitą, skirtą tarpukario laikotarpiu įvykdytiems pasikėsinimams į Vyriausybės narius:
• 1921 m. rudenį buvo įvykdytas atentatas prieš finansų, prekybos ir pramonės ministrą Ernestą Galvanauską;
• 1929 m. gegužę buvo įvykdytas pasikėsinimas į Ministrą Pirmininką Augustiną Voldemarą.
Pasirodo, abiejų pasikėsinimų organizavime dalyvavo ir kai kurie Lietuvos universiteto bendruomenės nariai. Kas buvo šių pasikėsinimų organizatoriai? Kokių tikslų jie siekė? Kaip susiklostė jų likimas? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite paskaitos metu.
Paskaita vyks KTU Kultūros centre (Teatro salėje, Laisvės al. 13).
Šiuo paskaitų ciklu siekiama ne tik populiarinti istoriją ir įdomius, su Universiteto praeitimi susijusius faktus, įvykius, asmenis. Renginių ciklas papildo atnaujintą ir vasario 15 d. pristatytą KTU muziejaus ekspoziciją „Asmenybės universiteto ir valstybės istorijoje“, kuri skirta 100-osioms Lietuvos valstybingumo atkūrimo metinėms. KTU Kultūros centre vykstantis paskaitų ciklas prasidėjo kovo 10 d. ir tęsis iki birželio mėnesio. Paskaitas skaito Universiteto muziejaus vadovė, istorikė dr. Audronė Veilentienė, moderatorius – Žilvinas Rinkšelis. Šiais renginiais siekiama visapusiškai pristatyti istorinius Universiteto bruožus, nebijant ir nepatogių temų, kuriomis bus siekiama į diskusiją įtraukti klausytojus.

©KTU virtualus muziejus 2010